HYPER-CONVERGENCE

hyperCelem istnienia infrastruktury informatycznej jest efektywna obsługa aplikacji biznesowych, które się na niej znajdują. Wirtualizacja platform serwerowych (aktualnie ponad 50% serwerów Windows działa jako maszyny wirtualne) radykalnie ograniczyła koszty oraz poprawiła wydajność i elastyczność mocy obliczeniowych, co przełożyło się na lepszą obsługę aplikacji biznesowych.

Podobne procesy zachodzą teraz na pozostałych obszarach infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw, ale ciągle mamy do czynienia z nieakceptowalnymi poziomami złożoności i nieefektywności. Wprowadzenie wirtualizacji daje impuls do zmian w firmowym IT, ale nadal systemy składowania danych nie dorównują elastycznością dzisiejszym platformom serwerowym.

Jedną z przyczyn jest to, że tradycyjne systemy storage wywodzą się z koncepcji, które rozwijano kilkanaście lat temu. Macierze (SAN, NAS) przechowują dane z maszyn wirtualnych, ale ich architektura – wywodząca się z koncepcji, które rozwijano kilkanaście lat temu – nie jest przygotowana na liczbę operacji IOPS jakie są wymagane dzisiaj. Tradycyjni wendorzy próbują rozwiązać ten problem dodając do swoich macierzy warstwę SSD.

Tak rozumiana infrastruktura konwergentna wprowadza co prawda pewne usprawnienia, ale ciągle nie jest w stanie poradzić sobie z problem opóźnień (latency), podnosząc jednocześnie poziom skomplikowania oraz koszty całego rozwiązania.

 

SimpliVity OmniCube_szczegółowy_opis_techniczny Pobierz pełną specyfikację

SimpliVity OmniCube_VDI Pobierz pełną specyfikację

SimpliVity OmniCube_VM_Centric_Backup Pobierz pełną specyfikację

 

logo_simCSimplivity natomiast, bez obciążającego bagażu tradycyjnej architektury, rozwiązuje ten problem znacznie bardziej inteligentnie i jednocześnie taniej, poprzez koncept Hyper-Convergence:

 

hyper2

 

Zamiast drogiej dedykowanej macierzy dane przechowywane są na serwerze i jako wspólny zasób widoczne dla VMWare. W ten sposób, będąc bliżej CPU (bez tradycyjnej sieci SAN kreującej opóźnienia) oraz z mechanizmami deduplikacji in-line rozwiązany jest problem latency, ilości IOPS oraz elastycznego skalowania i zarządzania całością infrastruktury z jednej konsoli vCenter (=moc obliczeniowa/serwer, storage, networking, WAN optimization, deduplication w jednym 2U x86). Z tak hyper-konwergentną infrastrukturą oprogramowanie automatycznie dostarcza wymagany storage dla każdej kolejnej wirtualnej maszyny. Tak wygląda „data center in a box” w praktyce.

Chcesz poznać wszystkie możliwości oferowanego sprzętu i użytych technologii? Dowiedz się, jak w pełni wykorzystać innowacyjną infrastrukturę IT. Zapisz się już dziś!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Ta witryna używa plików cookie. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Akceptuję
x